Wdrożylismy dzisiaj 2 ważne nowości w impleBOT, które urodziły się z mojej osobistej frustracji.
Niby prosta rzecz, ale:
Już prawie napisałem skrypt dla siebie i Klientów, który zerwyfikuje właściciela adresu, przekaże wszystkie RODOwskie informacje i wyśle mailem dane z formularzado mnie/Klientów... gdy uświadomiłem sobie, że:
Zamiast namawiać Klientów na dodatkowe narzędzia albo sugerować im partyzanckie rozwiązania, z tej frustracji wdrożyliśmy 2 ważne nowości.
1 NOWOŚĆ: Notatki subskrybenta w impleBOT
Pojawiło się nowe opcjonalne pole (typu TEXTAREA) w formularzu subskrypcji o nazwie "note", gdzie nowy subskrybent może umieścić do 65 tysięcy znaków. I ta jego notatka pojawi się m.in. na liście subskrybentów. Wielkość objętość można ograniczyć, jeśli nie chcemy otrzymywać powieści.
Mamy więc już możliwość obsługiwania typowego formularza z zapytaniem ofertowym... ale na sterydach. Na sterydach, bo Klient trafia na nasz autoresponder, gdzie możemy mu automatycznie, mail po mailu opowiedzieć w miedzyczasie, jak się z nami pracuje i dlaczego tak super. Jest tego więcej, poczytaj tutaj.
2 NOWOŚĆ: Powiadomienia o nowych subskrybentach na e-mail
Zapomnijmy o kombinowaniu z wiadomością autorespondera wysyłaną potajemnie do nas, zawierającą dane subskrybenta i jakieś dziwne tłumaczenie, dlaczego je umieściliśmy w mailu (Podałeś takie dane...).
Możesz teraz po prostu w Ustawieniach listy zdefiniować adres e-mail, na który otrzymasz powiadomienia o nowych subskrybentach:
W rezultacie otrzymasz e-mail zawierające wszystkie podane przez subskrybenta informacje - również NOTATKĘ!:
Tym masz dane Klienta - łącznie z informacją o zgodzie marketingowej! - a impleBOT spokojnie AUTOMATYCZNIE karmi go wiedzą i opowiada, jak się z Tobą pracuje.
Wiadomość wysyła do Ciebie Twoje konto impleBOT ONE, więc po nadawcy bardzo łatwo możesz te maile odfiltrować i nadać im np. etykietę. Możesz nawet za pomocą narzedzi typu Integromat lub Zapier wyłapać taką wiadomość i jej treść przekazać do swojego CRM. Poczytaj więcej o powiadomieniach.
W tym momencie impleBOT staje się:
Będziemy to jeszcze rozwijać, ale już teraz ta prosta zmiana otwiera nowe możliwości.